Nie może Ciebie zabraknąć!

Zachęcamy do udziału w diecezjalnej pielgrzymce.

Ministrantów i ministrantki, lektorów i lektorki oraz ceremoniarzy zapraszam do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce LSO na Górę św. Anny, która będzie miała miejsce w dniach: 29-30 sierpnia br. (ostatni wtorek i środa miesiąca). Odbędzie się ona pod hasłem" "Ministrant zawsze i wszędzie wierny Bogu".
Duchowym przewodnikiem w czasie pielgrzymki będzie św. Jan Berchmans, który żył w latach: 1599-1621. Ten młodzieniec jest patronem wspólnot ministranckich i młodzieży studiującej. Kierował się w życiu prostymi zasadami, które sobie ułożył i gorliwie ich przestrzegał. Był sumienny w wypełnianiu codziennych małych obowiązków. Bardzo Kochał Pana Jezusa i Matkę Bożą. Nazywany jest świętym, który wierny był małym sprawom.
W czasie pielgrzymki wszystkich uczestników powinny połączyć: modlitwa, formacja, rywalizacja sportowa oraz rywalizacja w zakresie wiedzy. Szczegółowy program jest w trakcie opracowywania i po ustaleniu możliwości zrealizowania wszystkich jego punktów zostanie przekazany duszpasterzom we wszystkich parafiach. Będzie też zamieszczony na naszej stronie.
Zgłoszenia kierujemy do Domu Pielgrzyma poprzez formularz elektroniczny. Należy podać Parafię, która dokonuje zgłoszenia oraz liczbę uczestników (oddzielnie ministrantów i ministrantek oraz opiekuna). Nie wliczamy do tej grupy lektorów, którzy mają być w tym roku w czasie pielgrzymki ustanowieni ceremoniarzami, którzy przyjeżdżają już dzień wcześniej, aby uczestniczyć w dniu skupienia i próbach.
Koszt pobytu w Domu Pielgrzyma wynosi 90 zł od osoby (80 zł - nocleg i wyżywienie, 10 zł - koszty organizacyjne).
Przyjazd we wtorkowe przedpołudnie tak, aby o godz. 12.00 wszyscy mogli uczestniczyć w pierwszym punkcie programu pielgrzymki.
Głównym punktem pielgrzymki będzie środowa Msza św. pod przewodnictwem biskupa Rudolfa Pierskały, w czasie której zostaną ustanowieni nowi ceremoniarze, którzy w tym roku ukończyli kurs diecezjalny. Zachęcam i proszę, aby wszyscy ministranci w tej Mszy św. uczestniczyli w swoich strojach liturgicznych z parafialnymi sztandarami ministranckimi. Ta Msza św. będzie zakończeniem pielgrzymki.
Rywalizacja sportowa oraz w zakresie wiedzy będzie odbywać się w konkurencjach:
- rzuty lotkami Dart,
- warcaby,
- tenis stołowy,
- turniej piłkarzyków (drużyna 2-osobowa),
- przeciąganie liny  (drużyna 5-osobowa),
- konkurs „tęgie głowy” (na wzór „1 z 10” z różnych dziedzin wiedzy),
- konkurs wiedzy o służbie (mający formę tzw. trójboju, obejmujący konkretny materiał liturgiczny i biblijny oraz nazewnictwo i ćwiczenia praktyczne dotyczące służby ministranckiej - konkretne teksty i zasób materiału został zamieszczony na stronie internetowej: www.lso.opole.pl).
Wszystkie zawody sportowe oraz konkursy wiedzy będą się odbywać w trzech kategoriach według roczników i nazewnictwa przyjętego w ogólnopolskich ministranckich piłkarskich zawodach sportowych:
- M - ministranci młodsi (roczniki: 2011-2014),
- LM - starsi ministranci i młodsi lektorzy (roczniki: 2007-2010)
- LS - lektorzy starsi (roczniki: 2002-2006).

12 Pielgrzymka LSO