Ogólnopolski konkurs biblijny

W dniach: 17-18 maja 2019 roku w Wyższym Seminarium Duchownym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w Gościkowie-Paradyżu odbędzie się XXVI Ogólnopolski Konkurs Biblijny dla Ministrantów i Lektorów.

Ministrantów i lektorów (tylko chłopcy, młodzieńcy i mężczyźni), których wiek nie przekracza 26 lat, zachęcam do wzięcia udziału w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym dla Ministrantów i Lektorów, którego finał będzie miał miejsce w Wyższym Seminarium Duchownym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w Gościkowie-Paradyżu 17-18.05.2019 r. Konkurs odbywać się będzie według nowego regulaminu, obowiązującego od dwóch lat. W konkursie można startować indywidualnie i zespołowo (3-5 osób, przy czym liczą się wyniki trzech najlepszych). Osoba startująca indywidualnie nie może być jednocześnie członkiem drużyny. Uczestnicy indywidualni będą startować w dwóch kategoriach:
I -   szkoła podstawowa i gimnazjalna,
II - szkoła ponadgimnazjalna i studenci.
W drużynie mogą występować osoby w różnym wieku. Każda parafia może zgłosić do rywalizacji maksymalnie jedną drużynę i po jednym uczestniku indywidualnym z danej kategorii wiekowej. Etap diecezjalny konkursu odbędzie się 27 kwietnia o godz. 11.00 w sali Wydziału Teologicznego w Opolu. Zwycięzcy indywidualni w poszczególnych kategoriach i najlepsza drużyna będą reprezentować naszą diecezję w konkursie ogólnopolskim. Materiał do przygotowania to: Ewangelie synoptyczne (tekst, przypisy i wstęp do każdej z ksiąg z V wydania Biblii Tysiąclecia; nie obowiązują genealogie). Zgłoszenia ministrantów indywidualnych i drużyn do dnia 20 kwietnia 2019 r. na adres: zygfrydwaskin@gmail.com (tel.77 487 91 56).