Please update your Flash Player to view content.

Sukces w naszej diecezji w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym

W dniach 18-19 maja br. odbył się tradycyjnie na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie--Paradyżu finał XXV Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów. 

W tym roku materiał do przygotowania obejmował  Księgę Rodzaju (tekst, wstęp do księgi i przypisy).W finałowych zmaganiach wzięli udział ministranci i lektorzy z 14 polskich diecezji.Naszą diecezję reprezentowali zwycięzcy etapu diecezjalnego:

- w konkursie indywidualnym w kategorii młodszej: Dawid Wypler z Parafii pw. NSPJ w Raciborzu,

- w konkursie indywidualnym w kategorii starszej: Jonathan Rzadkowski z Parafii pw. św. Józefa Robotnika w Zawiści,

W konkursie drużynowym ze względu na rezygnację drużyny z Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu naszą diecezję reprezentowali: Adrian Rum i Kamil Pieczykolan z Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gościęcinie oraz Kacper Kozdraś z Parafii pw. NSPJ w Gogolinie.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Najpierw miały miejsce eliminacje pisemne. Trzej uczestnicy startujący indywidualnie w poszczególnych kategoriach, którzy zdobyli najwięcej punktów  i trzy drużyny z największą liczbą punktów kwalifikowali się do finałów ustnych. Do finałów ustnych zakwalifikował się wśród uczestników indywidualnych w kategorii starszej Jonathan Rzadkowski, który po eliminacjach ustnych  zajął ostatecznie drugie  miejsce, zaś w kategorii młodszej Dawid Wypler, który ostatecznie po ustnych zmaganiach zajął trzecie miejsce. Gratulujemy im tak wielkiego sukcesu. Drużyna z naszej diecezji była szósta.

Wszystkim lektorom reprezentującym naszą diecezję bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy nie tylko zajętych miejsc, ale przede wszystkim wiedzy biblijnej. Zachęcamy ministrantów z naszej diecezji do wzięcia udziału w przyszłości w tym konkursie.

 

Ostatecznie najlepszymi okazali się:

- drużynowo:
1. diecezja rzeszowska
2. diecezja zielonogórsko-gorzowska
3. diecezja gdańska

- indywidualnie (szkoła podstawowa i gimnazjum)

1. Bartosz Janowski (diecezja rzeszowska)
2. Konrad Michalik (diecezja koszalińsko-kołobrzeska)
3. Dawid Wypler (diecezja opolska)

- indywidualnie (szkoła ponadgimnazjalna i studenci)

1. Dominik Szura (diecezja rzeszowska)
2. Jonathan Rzadkowski (diecezja opolska)
3. Jakub Bielewicz (diecezja zielonogórsko-gorzowska)

 
 
 
 

Copyright xmc © 2015. All Rights Reserved.