Please update your Flash Player to view content.

Pielgrzymka LSO w Wielki Czwartek

Zgodnie z tradycją diecezjalną zapraszamy wszystkich członków Liturgicznej Służby Ołtarza do udziału we Mszy św. krzyżma w  Wielki Czwartek, tj. 29 marca o godz. 9.30. Tym razem, ze względu na trwający remont w katedrze opolskiej, będzie ona sprawowana w kościele seminaryjno-akademickim. 

Po niej odbędzie się krótkie spotkanie z Ks. Biskupem, w czasie którego zostaną wręczone dyplomy uznania wzorowym długoletnim członkom LSO, zgłoszonym przez swoich duszpasterzy. Zgłoszenia kandydatów należy dokonać do dnia 25 marca br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel.77 487 9156) podając: imię i nazwisko, parafię i liczbę lat służby przy ołtarzu. Kryteria przyznania „Dyplomu Uznania”, których należy bezwzględnie przestrzegać, są następujące:

każda parafia może przedstawić zasadniczo jednego kandydata, który nie otrzymał jeszcze takiego wyróżnienia (parafia z wielką liczbą ministrantów – dwóch)

ministrant pełni służbę przy ołtarzu przynajmniej przez 6 pełnych lat

ministrant pełni służbę gorliwie i pobożnie

ministrant angażuje się w życie parafii

cechuje go dobra postawa moralna

Wyróżnieni ministranci ubrani w strój liturgiczny powinni przybyć do kościoła seminaryjno-akademickiego o godz. 9.10 i zająć miejsce w ławce z rezerwacją dla nich. Prosi się wszystkich pozostałych ministrantów i lektorów o uczestniczenie we Mszy św. w strojach liturgicznych.

 
 
 
 

Copyright xmc © 2015. All Rights Reserved.