Please update your Flash Player to view content.

Półfinały XVI Mistrzostw Ministrantów w Piłce Nożnej

W poszczególne soboty marca odbędą się półfinałowe rozgrywki w ramach  XVI Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Piłce Nożnej. Do końca grudnia zgodnie z regulaminem obyły się rozgrywki w poszczególnych dekanatach. W wyniku tych rozgrywek  28 dekanatów (na 36 istniejących dekanatów w diecezji opolskie) zgłosiło zwycięskie drużyny do rozgrywek półfinałowych.

Zgłoszonych zostało:

- w kategorii szkół podstawowych: 28 drużyn

- kategorii szkół gimnazjalnych: 27 drużyn

- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: 26 drużyn

- w kategorii "starsi": 12 drużyn.

Półfinałowe mecze w pierwszych trzech kategoriach rozegrane zostaną w halach sportowych:

3 marca: w Krapkowicach i Strzelcach Opolskich

10 marca: w Głogówku

17 marca: w Głogówku i Korfantowie.

            W wyniku tych rozgrywek do finałów, które odbędą  się 24 marca w Komprachcicach: awansuje: 5 drużyn w kategorii szkół podstawowych, 5 drużyn w kategorii szkół gimnazjalnych oraz 4 drużyny w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy finałów w poszczególnych kategoriach reprezentować będą naszą diecezję w rozgrywkach ogólnopolskich. Przy tej okazji warto przypomnieć, że w zeszłym roku największy, jak dotychczas sukces w kategorii szkół podstawowych wywalczyła drużyna LSO z Rudnika zdobywając wicemistrzostwo Polski w Częstochowie.

            Rozgrywki w kategorii "starsi" , zarówno półfinałowe, jak i finałowe, odbędą się 14 kwietnia w hali sportowej w Komprachcicach.

            Zwracamy uwagę, że zawodnicy poszczególnych drużyn (z wyjątkiem kategorii "starsi") powinni w czasie rozgrywek posiadać bezwzględnie nowe legitymacje ministranckie.

 
 
 
 
 
 

Copyright xmc © 2015. All Rights Reserved.