Please update your Flash Player to view content.

Sukces naszej diecezji w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym

W dniach 19-20 maja br. odbył się tradycyjnie na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu finał XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów. 

W tym roku materiał do przygotowania obejmował  Ewangelię wg św. Jana, listy św. Jana i Apokalipsę (tekst, wstępy do ksiąg i przypisy).Naszą diecezję reprezentowali zwycięzcy etapu diecezjalnego:

- w konkursie indywidualnym w kategorii młodszej: Kamil Pieczykolan z Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gościęcinie,

- w konkursie indywidualnym w kategorii starszej: Jonathan Rzadkowski z Parafii pw. św. Józefa Robotnika w Zawiści,

- w konkursie drużynowym: Piotr Cieślak, Damian Groeger i Jacek Zwierz z Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Najpierw miały miejsce eliminacje pisemne. Trzej uczestnicy startujący indywidualnie w poszczególnych kategoriach, którzy zdobyli najwięcej punktów  i trzy drużyny z największą liczbą punktów kwalifikowali się do finałów ustnych. Do finałów ustnych zakwalifikował się wśród uczestników indywidualnych w kategorii młodszej Kamil Pieczykolan, który ostatecznie po ustnych zajął drugie miejsce. Gratulujemy mu tak wielkiego sukcesu. Jonathanowi brakło niewiele, by zakwalifikować się do finału, ponieważ eliminacje pisemne zakończył na czwartym miejscu. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla była ósma.

Wszystkim lektorom reprezentującym naszą diecezję bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy nie tylko zajętych miejsc, ale przede wszystkim wiedzy biblijnej. Zachęcamy ministrantów z naszej diecezji do wzięcia udziału w przyszłości w tym konkursie.

 

Ostatecznie najlepszymi okazali się:

- drużynowo:
1. diecezja rzeszowska
2. diecezja zielonogórsko-gorzowska
3. diecezja gdańska

- indywidualnie (szkoła podstawowa i gimnazjum)

1. Jędrzej Gliszczyński (diecezja koszalińsko-kołobrzeska)
2. Kamil Pieczykolan (diecezja opolska)
3. Albert Piórkowski (diecezja zielonogórsko-gorzowska)

- indywidualnie (szkoła ponadgimnazjalna i studenci)

1. Dominik Szura (diecezja rzeszowska)
2. Wojciech Wiewióra (diecezja świdnicka)
3. Krystian Sławiński (diecezja koszalińsko-kołobrzeska)

 
 
 

Copyright xmc © 2015. All Rights Reserved.