Please update your Flash Player to view content.

XII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza

Z dumą i radością informujemy, że 7 drużyn z naszej diecezji wzięło udział w XII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar "Króluj nam Chryste", które miały miejsce w Częstochowie w dniach  1-2 maja 2017.

Ku jeszcze większej radości, drużyny te pięknie reprezentowały naszą diecezję w rozgrywkach sportowych odnosząc spore sukcesy. Na szczególną uwagę zasługuje drużyna z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudniku, która zajęła II miejsce w kategorii ministrant (szkoły podstawowe). W tej samej grupie wiekowej, 17 miejsce zajęła parafia św. Mikołaja w Krapkowicach. Łącznie w najmłodszej grupie wystąpiło 49 drużyn z całej Polski.

W kategorii lektor młodszy (gimnazjum)34 miejsce zajęła drużyna z parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku, zaś 35 miejsce drużyna z parafii św. Jana Chrzciciela w Polskim Świętowie. W tej kategorii udział wzięło 53 drużyny.

W grupie wiekowej lektor starszy (szkoła średnia) 9 miejsce zajęła drużyna z parafii Narodzenia NMP w Centawie, 17 pozycję zespół z parafii św. Floriana w Wysokiej, a na 34 miejscu uplasowała się drużyna z Kępnicy (par. Wniebowzięcia NMP). W tej kategorii wystartowało 49 zespołów.

Bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej diecezji w szczeblu ogólnopolskim! Dziękujemy uczestnikom, a szczególnie Księżom Opiekunom za podjęcie trudu organizacji wyjazdu!