Please update your Flash Player to view content.

II Zawody Wędkarskie LSO Diecezji Opolskiej

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Opolskiej zaprasza wszystkich ministrantów i ministrantki do wzięcia udziału w II Zawodach Wędkarskich LSO Diecezji Opolskiej, które odbędą się 17.06.2017 w dwóch kategoriach wiekowych:
- poniżej 16 roku życia
- powyżej 16 roku życia.
Miejscem zawodów będzie: Ośrodek Agroturystyczno-Wędkarski przy ul. Stawowej 10 we wsi Pietna k. Krapkowic (Parafia Żywocice).
Warunkiem wzięcia udziału w zawodach jest posiadanie ważnej legitymacji ministranckiej. Karta wędkarska nie jest wymagana.
Z ramienia Duszpasterstwa LSO sprawami organizacyjnymi zajmuje się ks. Bogdan Zientara, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Andrzeja Apostoła w Kamienniku.
Zgłoszenia do 31 maja br. na adres: zbodzio(małpka)wp.pl lub telefonicznie pod numerem: 606427646. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko zawodnika, parafię, kategorię wiekową oraz dane kontaktowe (adres e-mail lub nr telefonu).
Regulamin zawodów:

1.Wędkowanie z jednym wędziskiem (można mieć jako rezerwowe trzy wędziska łącznie), metoda spławikowa
2. Wędkarz może użyć 2 kg zanęty. Jako przynęty można użyć: ciasta, przynęty roślinnej, robaków (zakaz martwej i żywej rybki)
3. Wędkarz jest zobowiązany do posiadania przedmiotów obowiązkowych wg regulaminu wędkarskiego, takich jak: siatka na złowione ryby, miarka długości, waga, wypychacz do haczyków...
Program zawodów:
1. Godzina 9.00 - zbiórka przed zawodami.
2. Godzina 10.00 - rozpoczęcie zawodów: wspólna modlitwa, omówienie regulaminu, losowanie stanowisk.
3. Czas trwania zawodów: ok. 3 godziny w zależności od warunków pogodowych - czas ustalony na miejscu.
4. Ważenie i punktacja złowionych ryb.
5. Msza św. w Pietnej lub w kościele parafialnym w Żywocicach pod przewodnictwem ks. biskupa Rudolfa Pierskały - ok. godz. 14.00.
6. Po Mszy św. ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i wspólny rożen.
Zawody odbędą się w przypadku dobrej pogody, ale jednocześnie należy pamiętać, że dla prawdziwego wędkarza są tylko dwie pogody: DOBRA i BARDZO DOBRA!!! Jedynym zatem powodem odwołania zawodów może być tylko brak zainteresowania nimi.
 

Copyright xmc © 2015. All Rights Reserved.