Please update your Flash Player to view content.

Półfinały piłkarskie zakończone

Zakończyły się rozgrywki półfinałowe w ramach XV Diecezjalnych Mistrzostw LSO w Piłce Nożnej. Pięć serii półfinałowych odbyło się w Leśnicy (4 marca), Głogówku (4 i 11 marca), Strzelcach Opolskich (11 marca) i Komprachcicach (18 marca). Zakwalifikowało się do nich 89 drużyn z 29 dekanatów naszej diecezji. Wśród nich zostało zgłoszonych:
- 27 drużyn w kategorii szkół podstawowych,
- 28 drużyn w kategorii szkół gimnazjalnych,
- 27 drużyn w kategorii szkół ponadgimnazjalnych,
- 8 drużyn w kategorii "starsi".
Zabrakło drużyn z siedmiu dekanatów, które nie włączyły się do rozgrywek: Branice, Głubczyce, Grodków, Łany, Pietrowice Wielkie, Skoroszyce i Tworków. Szkoda, że nie wszystkie zgłoszone drużyny stawiły się do rozgrywek. Kilka drużyn w różnych kategoriach nie dojechało na zawody. Wśród wszystkich przybyłych drużyn trwała zacięta rywalizacja, w wyniku której do finałów awansowali ministranci i lektorzy z następujących parafii:

- w kategorii szkół podstawowych:
1. Kotulin (z dekanatu Ujazd)
2. Krapkowice, św. Mikołaja (z dekanatu Krapkowice)
3. Popielów (z dekanatu Siołkowice)
4. Rudnik (z dekanatu Racibórz)
5. Zawadzkie, św. Rodziny (z dekanatu Zawadzkie)
- w kategorii szkół gimnazjalnych:
1. Jełowa (z dekanatu Zagwiździe)
2. Leśnica (z dekanatu Leśnica)
3. Polski Świętów ( z dekanatu Głuchołazy)
4. Prudnik, Miłosierdzia Bożego (z dekanatu Prudnik)
5. Wysoka (z dekanatu Leśnica).

W kategorii "starsi" ze względu na małą liczbę zgłoszonych drużyn rozegrano od razu finały. W tej kategorii zwycięzcami w XV Mistrzostwach LSO w Piłce Nożnej została drużyna Liturgicznej Służby Ołtarza z Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu, wicemistrzostwo zdobyła Liturgiczna Służba Ołtarza z Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kępnicy, zaś trzecie miejsce zajęła Liturgiczna Służba Ołtarza z Parafii pw. św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Dziękujemy wszystkim uczestnikom rozgrywek półfinałowych, ich opiekunom i sędziom. Szczególne podziękowania kierujemy do gospodarzy obiektów sportowych, dziękując za ich udostępnienie. Informujemy, że rozgrywki finałowe odbędą sie w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komprachcicach w dniu 1 kwietnia 2017 r.