Please update your Flash Player to view content.

Diecezjalna Pielgrzymka LSO 2016

Wszystkich Ministrantów i Ministrantki zapraszamy do udziału w tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny, która odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia br. pod hasłem: „Od chrztu służę Chrystusowi”. W czasie pielgrzymki naszym przewodnikiem będzie św. Tarsycjusz, patron ministrantów, który oddał swoje życie broniąc przed profanacją Najświętszy Sakrament, który niósł jako akolita więzionym chrześcijanom w czasie prześladowań za czasów cesarza rzymskiego Decjusza.

Miejscem pobytu ministrantów będzie tradycyjnie Dom Pielgrzyma. Koszt pobytu wynosi 45 zł (40 zł – noclegi i wyżywienie w Domu Pielgrzyma, a 5 zł – sprawy organizacyjne).
Od 20 lipca można zgłaszać grupy ministrantów poprzez specjalny FORMULARZ podając parafię, liczbę uczestników (oddzielnie ministrantów i ministrantek) oraz osobę odpowiedzialną za grupę. Przyjazd we wtorkowe przedpołudnie o takiej porze, by o godz. 12.00 wszyscy mogli się spotkać w bazylice pw. św. Anny na uroczystym rozpoczęciu pielgrzymki - Eucharystii z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.

Głównym punktem pielgrzymki będzie wtorkowa Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Rudolfa Pierskały, w czasie której zostaną ustanowieni nowi ceremoniarze, którzy w tym roku ukończyli kurs diecezjalny. Zachęcamy, aby wszyscy ministranci w tej Mszy św. uczestniczyli w swoich strojach liturgicznych z parafialnymi sztandarami ministranckimi (jeśli takie są w Parafiach).
Niech pielgrzymka będzie świętem wszystkich ministrantów, których połączą: wspólna modlitwa, formacja, rywalizacja sportowa i zabawa.

Program pielgrzymki LSO 2016

 

Copyright xmc © 2015. All Rights Reserved.