Please update your Flash Player to view content.

II Zawody Wędkarskie LSO Diecezji Opolskiej

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Opolskiej zaprasza wszystkich ministrantów i ministrantki do wzięcia udziału w II Zawodach Wędkarskich LSO Diecezji Opolskie, które odbędą się 11.06.2016 nad Jeziorem Otmuchowskim w dwóch kategoriach wiekowych:
- poniżej 16 roku życia
- powyżej 16 roku życia.
Miejscem zawodów będzie: Ośrodek Wędkarski "RYBA" PZW Koło Otmuchów (Jadąc od strony Otmuchowa za Sarnowicami pierwszy zjazd przez tory w lewo).
Rozpoczęcie zwodów: godzina 9.00
Warunkiem wzięcia udziału w zawodach jest posiadanie ważnej legitymacji ministranckiej oraz ważnej (opłaconej) karty wędkarskiej.
 Z ramienia Duszpasterstwa LSO sprawami organizacyjnymi zajmuje się ks. Bogdan Zientara, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Andrzeja Apostoła w Kamienniku.
 Zgłoszenia do 31 maja br. na adres: zbodzio (@) wp.pl lub telefonicznie pod numerem: 606427646. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko zawodnika, parafię, kategorię wiekową oraz dane kontaktowe (adres e-mail lub nr telefonu).
Regulamin zawodów (kliknij poniżej):

 1.Wędkowanie z jednym wędziskiem (można mieć jako rezerwowe trzy wędziska łącznie), metoda gruntowa lub spławikowa (zalecana w tym przypadku metoda odległościowa ze względu na strukturę łowiska - dalekie rzuty)
2. Wędkarz może użyć 2 kg zanęty. Jako przynęty można użyć: ciasta, przynęty roślinnej, robaków (zakaz martwej i żywej rybki)
3. Wędkarz jest zobowiązany do posiadania oprócz ważnej karty wędkarskiej także przedmiotów obowiązkowych wg regulaminu wędkarskiego takich jak: siatka na złowione ryby, miarka długości, waga, wypychacz do haczyków...
Program zawodów:
1. Godzina: 9.00 - rozpoczęcie zawodów wspólna modlitwa, omówienie regulaminu, losowanie stanowisk.
2. Czas trwania zawodów: ok. 3 godziny w zależności od warunków pogodowych - czas ustalony na miejscu.
3. Ważenie i punktacja złowionych ryb.
4. Msza św. w Sarnowicach (ok. 700 m. od łowiska) - ok. godz. 12.00
5. Po Mszy św. ogłoszenie wyników rozdanie nagród i wspólny rożen.
Zawody odbędą się w przypadku dobrej pogody, ale jednocześnie należy pamiętać, że dla prawdziwego wędkarza są tylko dwie pogody: DOBRA i BARDZO 

Copyright xmc © 2015. All Rights Reserved.