Please update your Flash Player to view content.

Półfinały Diecezjalnego Turnieju LSO w Piłce Nożnej

5 marca br. to w kalendarzu rozgrywek XIV Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Piłce Nożnej kolejny półfinał. Został rozegrany tym razem na hali Centrum Edukacji Ekologicznej i Ochrony Krajobrazu Historycznego w Leśnicy. Zawody rozpoczęły się modlitwą i błogosławieństwem. Do rozgrywek przystąpiły drużyny w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach C i D. Po zaciętych pojedynkach swoje grupy wygrały drużyny z parafii: św. Marii Magdaleny w Starym Oleśnie w grupie D i św. Jacka w Kamieniu Śląskim z grupy C. Te dwa zespoły przystąpiły do „małego finału”. Po bardzo dobrej grze zwycięstwo odniosła drużyna z Starego Olesna pokonując rywala wynikiem 4-3.

Kolejną grupą wiekową, która w tym dniu spotkała się na parkiecie leśnickiego obiektu byli najstarsi uczestnicy XIV Diecezjalnych Mistrzostwach Ministrantów w Piłce Nożnej. Zgłoszonych było dziesięć drużyn ale ostatecznie stawiło się na placu gry sześć reprezentacji. Zostali rozlosowani do dwóch grup. Podczas ich rywalizacji można było oglądać błyskotliwe akcje, spektakularne rajdy w pole karne i mnóstwo pięknych bramek o czym świadczą wyniki spotkań. W obu grupach spotkania rozgrywane były w bardzo szybkim tempie. Oglądaliśmy doskonałą technikę i dyscyplinę taktyczną. W szeregach drużyn do rywalizacji przystąpili nie tylko lektorzy ale też Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej wspierając swoje ekipy. Grupę A wygrała parafii św. Jacka z Kamienia Śląskiego, która ograła rywali zdobywając dwanaście bramek. W grupie B na pierwszym miejscu zameldowali się ministranci i lektorzy reprezentujący dekanat Nyski z parafii Wniebowzięcia NMP w Kępnicy. W tej drużynie brał udział w grze sam ksiądz Proboszcz (ks. Roman Dyjur). Pokazał młodzieży, że to iż ma wyższe cyfry w kalendarzu nie znaczy że buty piłkarskie zawiesił na kołku.
Po rozgrywkach grupowych zostało rozegrane spotkanie pomiędzy zespołami z drugich lokat o III miejsce w całym turnieju. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z Obrowca i Niemodlina. Ta druga reprezentacja wyszła zwycięsko z tego spotkania pokonując rywali 0:2. Ostatnim akordem tego dnia był mecz finałowy, który wyłonił Mistrza Diecezji 2016 roku. Spotkanie rozegrały drużyny z Kamienia Śląskiego i Kępnicy. Po bardzo emocjonującym spotkaniu zwycięstwo odnieśli reprezentacji Parafii Wniebowzięcia NMP w Kępnicy pokonując Kamień Śląski 5:3. Po zakończonym spotkaniu zostały rozdane pamiątkowe dyplomy, puchary i medale. Wyłoniono także Króla Strzelców którym został Piotr Reinert z Kamienia Śląskiego strzelając w całym turnieju osiem bramek. Najlepszy Bramkarzem został golkiper z Kępnicy który w całym turnieju pozwolił do swojej bramki wpaść piłce tylko 5 razy. Zwycięska drużyna wiwatowała długo swój sukces i nie ma się im co dziwić bo okupiony wieloma siłami i sercem do gry pozostawionymi na parkiecie.
Serdecznie gratuluję wszystkim zespołom dużych umiejętności piłkarskich. Dziękuję parze sędziowskiej za rzetelne prowadzenie zawodów.
 

 

Copyright xmc © 2015. All Rights Reserved.