Please update your Flash Player to view content.

Diecezjalne Zawody Wędlarskie LSO

W sobotę, maja 2015 r. na Jeziorze Otmuchowskim odbyły się organizowane po raz pierwszy Zawody Wędkarskie LSO diecezji opolskiej. Na zaproszenie organizatora - ks. Bogdana Zientary, proboszcza Parafii pw. św. Andrzeja w Kamienniku i NMP w Goworowicach, odpowiedziało 27 ministrantów i ministrantek. Zawodnicy przyjechali na łowisko wraz ze swoimi kapłanami, rodzicami i opiekunami.

 

W zawodach uczestniczyli ministranci i ministrantki z różnych parafii: Paweł i Dawid Sieczka, Sebastian Koniak z Kraskówki; Piotr Magosz, Marek Magosz i Paweł Jesionek z Mechnicy, Mateusz Kapic i Kacper Hipnarowicz z Raciborza (Parafia pw. NSPJ); Marcel Czellnik, Julia Nowak, Emilia Sokalska, Mateusz Nanko, Marcin Lubojański i Dawid Jambor z Zagwiździa; Adam Majer i Michał Malik z Racławiczek; Paweł Kotulla, Łukasz Wyrambik i Marcin Dawid z Opola - Szczepanowic; Wojciech Kejczyk i Dawid Piskorz z Raciborza (Parafia pw. Matki Bożej); Jakub Gładysz z Obrowca; Paweł Ćwiklik z Czarnowąsów; Dawid Marzec, Jan Magierowski i Tomasz Werner z Otmuchowa. Gościem specjalnym zawodów był ks. biskup Rudolf Pierskała, który po zakończonych zawodach przewodniczył Mszy św. odprawionej w int. wszystkich uczestników w Sarnowicach (Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Ligocie Wielkiej). W czasie kazania, nawiązując do przeczytanych na Eucharystii tekstów Pisma św., ks. Biskup przekazał ważne wezwania płynące ze słowa Bożego. W pierwszej części (w oparciu o tekst o stworzeniu świata) przypomniał, że wędkarze pielęgnując i rozwijając swoją pasję są odpowiedzialni za dbanie o przyrodę, która została nam podarowana przez Boga. Druga część kazania nawiązywała do tekstu Ewangelii o powołaniu uczniów nad Jeziorem Galilejskim i dotyczyła tajemnicy powołania, którym jest także powołanie do służby ministranckiej. W ostatniej części kazania ks. Biskup przybliżył wszystkim najstarszy symbol chrześcijaństwa, jakim jest
"RYBA". Po Mszy św. ks. Biskup wręczył na pamiątkę wydarzenia znad Jeziora Otmuchowskiego breloczki z „Rybą”. Po Mszy św. w ośrodku wędkarskim sędzia główny Ryszard Piórecki przekazał organizatorom wyniki zawodów. Są one następujące:
- w kategorii do 14 lat: 1 miejsce - Dawid Sieczka, 2 - Michał Malik, 3 - Emilia Sokalska.
- w kategorii powyżej 15 lat: 1 miejsce zajął Paweł Ćwiklik, który jako jedyny ze starszej grupy złowił

Ks. biskup Rudolf Pierskała wręczył wszystkim uczestnikom dyplomy, a organizator ks. Bogdan Zientara – puchary i medale dla zwycięzców oraz dla każdego uczestnika nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego, który ufundował Bank Spółdzielczy w Otmuchowie. Po rozdaniu nagród Parafianie z Goworowic zaprosili wszystkich uczestników zawodów na poczęstunek. Na koniec spotkania ks. biskup Rudolf Pierskała udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa i zachęcił do kontynuowania wędkarskich zawodów LSO w naszej diecezji.

Copyright xmc © 2015. All Rights Reserved.