Please update your Flash Player to view content.

Diecezjalny Turniej Piłkarski LSO 2018

W tym roku katechetycznym rozegrane zostaną XVI Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w Piłce Nożnej. Regulamin rozgrywek dostosowany jest do rozgrywek ogólnopolskich. W rozgrywkach biorą udział drużyny 5-osobowe (4 grających w polu + bramkarz) i zawodnicy rezerwowi. Jeżeli jakaś parafia ma problemy ze stworzeniem drużyny, to może się połączyć z inną parafią danego dekanatu. Dokładny regulamin rozgrywek opublikowany jest na stronie internetowej Duszpasterstwa LSO Diecezji Opolskiej. Mistrzowie diecezji w poszczególnych kategoriach powinni zostać wyłonieni do końca marca, bo wtedy należy zgłosić drużyny, które będą reprezentować naszą diecezję w rozgrywkach ogólnopolskich. Zawody ogólnopolskie rozgrywane są w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku dołączamy wzorem ostatnich trzech lat jeszcze czwartą kategorię, której nie ma w zawodach ogólnopolskich. Mogą w niej występować wszyscy najstarsi ministranci, animatorzy, kościelni czynnie związani ze służbą liturgiczną łącznie z księżmi.

Mistrzostwa diecezjalne zostaną zatem rozegrane w czterech kategoriach wiekowych:

·         szkoły podstawowe (ur. po 01.01.2005)

·         szkoły gimnazjalne (ur. 2002 – 2004)

·         szkoły ponadgimnazjalne (ur. 1998 – 2001)

·         starsi (ur. przed 1998)

Mistrzostwa odbywać się będą w trzech etapach:

–        rozgrywki w dekanacie, które wyłonią zwycięzców w poszczególnych kategoriach; za ich przeprowadzenie odpowiedzialny jest dekanalny duszpasterz LSO, który też zgłasza zwycięzców w poszczególnych kategoriach do końca grudnia 2017 r.; ponadto sporządza protokół z rozgrywek dekanalnych podając wszystkie startujące w zawodach dekanalnych parafialne drużyny

–        półfinały rozegrane w lutym i marcu 2018 r. w trzech miejscach diecezji

–        finały rozgrywane w Komprachcicach w pod koniec marca lub na początku kwietnia 2018 r.

          Zwycięzcy w trzech pierwszych kategoriach będą reprezentować naszą diecezję w Halowych Mistrzostwach Polski LSO w Piłce Nożnej w dniach: 1 – 2 maja 2018 r.

Copyright xmc © 2015. All Rights Reserved.