Pielgrzymki

by ks. Paweł Chyla

Ministranci i Lektorzy uczestniczą w dwóch diecezjalnych pielgrzymkach.

Udział w diecezjalnych pielgrzymkach ministrantów z różnych parafii jest okazją do budowania wspólnoty modlitwy, a także formowania młodych ludzi służących przy ołtarzu. Ważną sprawą jest, abyśmy zadbali o jak najliczniejszy udział naszych ministrantów w tych pielgrzymkach.

Pielgrzymka LSO do katedry opolskiej

Tradycyjnie w Wielki Czwartek, czyli 18 kwietnia 2019 r., o godz. 9.30 Liturgiczna Służba Ołtarza zaproszona jest do uczestnictwa we Mszy św. krzyżma w katedrze opolskiej (ze względu na remont katedry w kościele seminaryjno-akademickim). Po niej spotkanie z Ks. Biskupem, w czasie którego wzorowym długoletnim członkom LSO, zgłoszonym przez swoich duszpasterzy, Ks. Biskup wręczy dyplomy uznania. Kryterium wręczenia „Dyplomu Uznania” jest następujące:
-każda parafia może przedstawić zasadniczo jednego kandydata, który nie otrzymał jeszcze takiego wyróżnienia (parafia z wielką liczbą ministrantów – dwa)
-ministrant pełni służbę przy ołtarzu przynajmniej przez 6 pełnych lat
-ministrant pełni służbę gorliwie i pobożnie
-ministrant angażuje się w życie parafii
-cechuje go dobra postawa moralna

Zgłoszenia kandydatów należy dokonać do dnia 10 kwietnia wypełniając formularz zamieszczony poniżej podając rzetelnie wszystkie informacje.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, wyślij wiadomość poprzez ten formularz
Prosimy wypełnić wszystkie wymagane pola.
Wysyłając ten formularz, akceptujesz naszą Politykę prywatności.

  • Pielgrzymka LSO na Górę św. Anny

Diecezjalna Pielgrzymka LSO na Górę św. Anny odbędzie się w dniach: 27-28 sierpnia 2019 r. (wtorek – środa). Powinna ona być świętem wszystkich ministrantów, których mają połączyć: wspólna modlitwa, formacja, rywalizacja sportowa i zabawa. Będzie ona podsumowaniem całorocznej formacji a jednocześnie wstępem do nowego roku formacyjnego.