Finały - wyniki

by ks. Paweł Chyla

Miesiąc marzec upłynął pod znakiem rozgrywek piłkarskich, które odbywały się w ramach XVII Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Piłce Nożnej.

W poszczególne soboty odbywały się półfinały, zwieńczone finałami, które miały miejsce w sobotę 30 kwietnia w Komprachcicach.

Rozgrywki finałowe zostały poprzedzone Mszą św. sprawowaną w kościele św. Franciszka z Asyżu  w Komprachcicach. Przewodniczył jej oraz homilię wygłosił o. Urban Adam Bąk OFM z Głubczyc, który pasjonuje się sportem i należy do kadry kapłańskiej reprezentującej naszą diecezję.

W rozgrywkach udział wzięło 15 drużyn:
-w kategorii ministranci: Opole Gosławice, Kędzierzyn-Koźle pw. św. Jadwigi i Zygmunta, Ujazd, Prudnik par. Bożego Miłosierdzia oraz Zębowice,
-w kategorii lektorzy młodsi:  Olesno, Kępnica, Krzanowice, Popielów oraz Rudnik,
-w kategorii lektorzy starsi: Kolonowskie, Biała, Czarnowąsy, Kamień Śl. oraz Dzielów.

Wyniki rozgrywek prezentują się następująco:
MINISTRANCI:
I miejsce - Opole Gosławice
II miejsce - Koźle
III miejsce - Ujazd
IV miejsce - Prudnik
V miejsce - Zębowice

Król Strzelców: Fabian Czaja (Gosławice)
Najlepszy bramkarz: Hubert Czaja (Gosławice)

LEKTORZY MŁODSI:
I miejsce - Olesno
II miejsce - Kępnica
III miejsce - Krzanowice
IV miejsce - Popielów
V miejsce - Rudnik

Król strzelców - Michał Owczarek (Olesno)
Najlepszy bramkarz - Damian Sitek (Olesno)

STARSI:
I miejsce - Kolonowskie
II miejsce - Biała
III miejsce - Czarnowąsy
IV miejsce - Kamień Śl.
V miejsce - Dzielów

Król strzelców - Dawid Bonk (Kolonowskie)
Najlepszy bramkarz - Cezary Romańczuk (Kolonowskie)

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, drużyny na podium otrzymały puchary oraz medale, a zwycięzcy turniejów dodatkowo otrzymali stroje sportowe oczywiście z napisem: Mistrzowie Diecezji Opolskiej.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować naszą diecezję w Halowych Mistrzostwach Polski LSO w Piłce Nożnej, które odbędą się w diecezji łowickiej: w Skierniewicach i Sochaczewie w dniach: 1 – 2 maja 2019 r.

Kary rocznej dyskwalifikacji we wszystkich rozgrywkach sportowych LSO, za wybitnie niesportowe zachowanie w czasie zawodów otrzymują parafie:
- św. Jacka w Opolu Kolonii Gosławickiej,
- św. Michała w Opolu Półwsi,
- Bożego Ciała i św. Norberta w Czarnowąsach.

Należy dodać, że już 16 marca w Prudniku odbyły się finały dla kategorii Oldboje. W rozgrywkach udział wzięły tylko trzy drużyny (5 drużyn się nie stawiło na rozgrywki). Wyniki prezentują się następująco:
I Miejsce: Opole, Parafia przemienienia Pańskiego
II Miejsce: Olesno
III Miejsce: Rozmierz

Król strzelców: Łukasz Wilczek (Opole)
Najlepszy bramkarz: Mateusz Pierzyna (Olesno)

Dziękujemy:
-wszystkim biorącym udział w rozgrywkach, począwszy od rozgrywek dekanalnych,
-dekanalnym duszpasterzom LSO za organizowanie rozgrywek w dekanatach,
-trenerom, opiekunom i animatorom poszczególnych drużyn,
-instytucjom udostępniającym hale sportowe,
-sędziom,
-służbie medycznej,
-wszystkim jakkolwiek zaangażowanym w przebieg mistrzostw.

Zobacz pełne wyniki

Galeria zdjęć